Chevrolet za pomocą gry ostrzega kierowców przed używaniem telefonu podczas jazdy

dodano: 
27.05.2022
komentarzy: 
0

Aby ostrzec kierowców przed niebezpieczeństwami związanymi z pisaniem SMS-ów podczas jazdy samochodem, Chevrolet Brazil stworzył grę wyścigową Zap Games na WhatsAppie – informuje thedrum.com.

Jak czytamy, gra, stworzona we współpracy z Commonwealth/McCann, wykorzystuje emotikony do omijania pieszych i innych samochodów. Poziom trudności wzrasta z etapu na etap, aż do zderzenia z samochodem i wyświetlenia komunikatu, że pisanie SMS-ów podczas prowadzenia pojazdu nieuchronnie prowadzi do niebezpieczeństwa na drodze, a w ostateczności do wypadku.

„Chcieliśmy przekazać to przesłanie w zabawny sposób, który ułatwia przyswajanie treści” – mówi Federico Wassermann, kierownik ds. marketingu General Motors South America – koncernu, do którego należy Chevrolet. „Celem jest, aby ludzie zawsze przegrywali grę, niezależnie od swoich umiejętności, oraz byśmy mogli w interaktywny sposób pokazać, jak ważne jest zachowanie uwagi  i niekorzystanie z telefonu  podczas jazdy” – tłumaczy przedstawiciel marki.

Dostęp do gry uzyskuje się za pośrednictwem chatbota WhatsAppa, po czym użytkownicy poruszają samochodem, wysyłając polecenia za pośrednictwem czatu, a w odpowiedzi serwer przesuwa przeszkody – opisuje źródło. Chevrolet będzie promował Zap Racing za pomocą Instagrama i Twittera.

Uruchomienie aplikacji zbiega się z Żółtym Majem, międzynarodowym miesiącem świadomości wypadków drogowych – czytamy dalej. (zd)

Źródło:

thedrum.com, Chevrolet warns drivers not to text while driving in WhatsApp racing game, 27.05.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin