.

Coca-Cola oskarżona o greenwashing

dodano: 
05.10.2022
komentarzy: 
0

Marka Coca-Cola została skrytykowana za promowanie szczytu klimatycznego COP27 – podaje theguardian.com.

Jak czytamy, działacze na rzecz ochrony środowiska nazywają „zdumiewającym” to, że międzynarodowa firma, która ich zdaniem jest „największym trucicielem na świecie”, sponsoruje kluczowe spotkanie klimatyczne ONZ.

COP27, który odbędzie się w egipskim kurorcie Sharm el-Sheikh w dniach 6-18 listopada 2022 roku, jest głównym światowym spotkaniem rządów, przedsiębiorstw i organizacji ekologicznych do walki z kryzysem klimatycznym – informuje źródło.

The Guardian przywołuje słowa Emmy Priestland, koordynatorki Break Free From Plastic, która powiedziała, że „Coca-Cola sponsorująca COP27 to czysty »greenwashing«, a firma jest jednym z największych producentów plastiku na świecie”.

Coca-Cola wytwarza 120 mld jednorazowych plastikowych butelek rocznie, a 99 proc. tworzyw sztucznych powstaje z paliw kopalnych, co pogarsza kryzys klimatyczny – czytamy.

Umowę o współpracy z Coca-Colą podpisał egipski rząd – podaje źródło. To wydarzenie spotkało się z szokiem i rozczarowaniem w mediach społecznościowych, gdzie zostało potępione jako kolejny przykład korporacyjnego greenwashingu – dowiadujemy się.

Firma odpowiedziała, że „wsparcie dla COP27 jest zgodne z ich celem zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do 2030 roku” – czytamy dalej. (bs)

Źródło:

theguardian.com, Cop27 climate summit’s sponsorship by Coca-Cola condemned as ‘greenwash’, 04.10.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin