niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościCristiano Ronaldo ambasadorem białostockiego oddziału krwiodawstwa

Cristiano Ronaldo ambasadorem białostockiego oddziału krwiodawstwa

Cristiano Ronaldo został ambasadorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Piłkarz współpracuje z białostockim oddziałem w ramach ogólnoświatowej kampanii „Be the 1!”, której celem jest zachęcanie ludzi do oddawania krwi.

„Znalezienie idealnie dobranej krwi dla wielu osób jej potrzebujących nie jest łatwe. Wykracza to daleko poza grupę krwi. Dlatego każda osoba, która oddaje krew jest unikatowa. Twoja krew może być jedyna w swoim rodzaju. Z 7 miliardów mieszkańców Ziemi, dawcami mogą być osoby, które chcą uratować życie drugiego człowieka. Tak jak Cristiano Ronaldo, inspiruj i motywuj swoich znajomych do oddawania krwi i pomóż im zdać sobie sprawę jak ważny wpływ mogą mieć na życie innych ludzi” – czytamy w komunikacie na stronie białostockiego oddziału krwiodawstwa.

Dalej czytamy, że Cristiano Ronaldo jest dawcą krwi już od 24 roku życia i w związku z tym wyraził chęć promocji idei honorowego krwiodawstwa swoją osobą. W ramach kampanii „Be the 1!” stworzono też spot, w którym wystąpił portugalski piłkarz.

(jg)
Zdjęcie główne: rckik.bialystok.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj