CSR-owiec potrzebny od zaraz

dodano: 
05.03.2008
komentarzy: 
0

W Rzeczpospolitej pojawił się artykuł Anity Błaszczak na temat zapotrzebowania na rynku pracy na specjalistów ds. CSR, zarządzania kryzysowego i sox managerów*.

Autorka stwierdza, że w Polsce społeczna odpowiedzialność biznesu nie jest jeszcze tak popularna jak na Zachodzie, jednak rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Dodaje także, że CSR na dobrą sprawę rozwija się u nas od dwóch, trzech lat, a „wśród CSR-owców przeważają ludzie z praktyką public relations, choć są też specjaliści ochrony środowiska i dawni działacze organizacji pozarządowych”. Jak podkreśla Marek Kosycarz, dyrektor ds. korporacyjnych w Microsoft Polska: „CSR to interdyscyplinarny zawód, potrzebny w każdej branży”.

Poza zapotrzebowaniem na fachowców ds. CSR-u, autorka zauważa popyt na stanowiska specjalistów ds. zarządzania czynnikami ryzyka i kryzysami – CRO (Chief Risk Officer). Uznaje ona, że „we wszystkich firmach przybywa zresztą stanowisk związanych z zarządzaniem różnymi czynnikami ryzyka oraz z bezpieczeństwem”. Błaszczak podkreśla także, że nowa ustawa, która nakłada na przedsiębiorstwa obowiązek ułożenia planu zarządzania kryzysowego, spowoduje wzrost zainteresowania specjalistami w tej dziedzinie. (mk)

* Jak podaje Rzeczpospolita sox manager to specjalny wewnętrzny kontroler, który czuwa m.in. nad zgodnością sprawozdań finansowych z praktykami określonymi w amerykańskiej ustawie Sarbannes-Oxley. Celem jest ograniczenie ryzyka finansowego inwestorów.

Źródło:

Rzeczpospolita, Praca dla nowych specjalistów, Anita Błaszczak, 05.03.2008, s.8
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin