piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościCzłowiek bez Barier 2005

Człowiek bez Barier 2005

Już po raz trzeci zostały wręczone honorowe tytuły „Człowieka bez Barier” w plebiscycie organizowanym przez Magazyn Integracja, wydawany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Laureatką tegorocznej edycji plebiscytu została Katarzyna Rogowiec – paraolimpijka z Nowego Sącza, która będzie reprezentować Polskę na Olimpiadzie w Turynie w 2006 roku.
„Bardzo długo nie mogłam oswoić się z moim wizerunkiem. Zaakceptowanie swojego wyglądu to w dużej mierze zasługa moich przyjaciół i znajomych. Ludzie uświadamiali mi swym zachowaniem, reakcjami i słowami, że nie myślą o mnie jako o „odmieńcu”, w kategoriach niepełnosprawności. Podkreślali, że im dłużej mnie znają, tym bardziej nie mogą ani myśleć ani traktować mnie jako osoby niepełnosprawnej w jakimś nienaturalnym podziale. Dla nich byłam i jestem człowiekiem, osobą” – mówi Katarzyna Rogowiec, zwyciężczyni plebiscytu Człowiek bez Barier 2005.

Katarzyna Rogowiec – uprawia lekką atletykę oraz narciarstwo klasyczne. W wieku trzech lat straciła ręce w wypadku w czasie sianokosów. Niepełnosprawność nie była i nie jest dla niej przeszkodą w prowadzeniu bardzo aktywnego życia. W czasie studiów założyła z przyjaciółmi Teatr Języka Włoskiego. Była pilotem wycieczek turystycznych do Włoch. Zna biegle języki: angielski, włoski oraz rosyjski. Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, Europy i Świata w lekkiej atletyce oraz w narciarstwie klasycznym. W 2005 roku zdobyła złoty, srebrny oraz dwa brązowe medale w Mistrzostwach Świata (biathlon oraz biegi narciarskie na 5; 7,5 oraz 10 km).

Więcej informacji na stronie internetowej: www.integracja.org

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj