.

David Beckham wystąpił w kampanii Mistrzostw Świata w Katarze 2022. Spotkał się z krytyką

dodano: 
02.09.2022
komentarzy: 
0

Były piłkarz reprezentacji Anglii David Beckham wystąpił w spocie promującym Mistrzostwa Świata w Katarze 2022. Skrytykowało to Amnesty International, organizacja zapobiegająca naruszeniom praw człowieka – informuje rmf24.pl.

Jak czytamy, organizacja potępiła kampanię, powołując się na „drastyczny bilans przypadków łamania praw człowieka w tym kraju”.

Czytaj więcej: Tysiące pracowników zginęło przy organizacji Mistrzostw Świata w Katarze. Powstał projekt, który ma ich upamiętnić

Źródło zauważa, że poza Beckhamem w spotach wystąpili także Leo Messi, Neymar oraz Keylor Navas, czyli obecni piłkarze PSG, które jest zarządzane przez katarskiego właściciela.

Rmf24.pl przywołuje słowa Feliksa Jakensa, jednego z dyrektorów Amnesty International w Wielkiej Brytanii, który stwierdził, że „światowa sława i status Beckhama są obecnie złotem dla wizerunku Kataru, ale powinien lepiej wykorzystać swoją rozpoznawalność, aby wezwać Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA) i władze Kataru do zajęcia się straszliwymi nadużyciami, z jakimi borykają się dziesiątki tysięcy pracowników podczas budowy infrastruktury na mistrzostwa świata”.

Według brytyjskiej prasy, były angielski piłkarz zarobił dzięki kampanii ok. 10 mln funtów – czytamy dalej. (bs)

Źródło:

rmf24.pl, David Beckham krytykowany za promowanie mundialu w Katarze, 02.09.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin