.

Dla 81 proc. Polaków dobry urlop jest kluczowy, by utrzymać zadowolenie z pracy

dodano: 
10.06.2022
komentarzy: 
0

Dla większości Polaków dobry urlop ma kluczowe znaczenie dla zachowania zadowolenia z pracy. Takiej odpowiedzi udzieliło 81 proc. badanych – wynika z raportu Pracuj.pl „Nowe oblicza pracy”.

Okazuje się, że 56 proc. Polaków uważa, że życie zawodowe jest źródłem większych napięć i stresu niż jeszcze dekadę temu.

3/4 badanych bierze urlop między lipcem a sierpniem. Z badania wynika także, że 61 proc. osób ma możliwość wyboru terminu swojego urlopu. 45 proc. badanych zadeklarowało, że muszą się dostosować do obowiązującego w miejscu pracy grafiku, a 18 proc. stwierdziło, że musi obywać urlopy w określonych przez pracodawcę terminach.

Źródło: Pracuj.pl

Ponad połowa Polaków (54 proc.) preferuje dłuższe urlopy. Polowa badanych korzysta w jednym terminie z dwutygodniowego urlopu. 15 proc. wskazało przerwę dłuższą niż dwa tygodnie, a 31 proc. dzieli urlop na mniejsze części. Prawie 1/3 respondentów zadeklarowała, że swój wypoczynek planuje na minimum pięć dni roboczych. Okazuje się, że z mniejszym zainteresowaniem spotyka się uzależnienie urlopu od tzw. „długich weekendów” – takiej odpowiedzi udzieliło tylko 8 proc. badanych.

Źródło: Pracuj.pl

Większość badanych, bo aż 82 proc., przed urlopem stara się przekazać współpracownikom obowiązki i ważne informacje przed urlopem. Respondenci wskazali, że w 50 proc. przypadków taka procedura jest wymagana przez pracodawcę. (mb)

O badaniu
Badanie „Nowe oblicza pracy” przeprowadzone zostało w marcu 2022 roku na reprezentatywnej grupie 1796 Polaków posiadających pracę.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin