.

 

Dlaczego niektóre słowa, w tym „nie”, są podkreślane w Messengerze?

dodano: 
08.08.2017
komentarzy: 
0

Osoby, które korzystają z Messengera mogły ostatnio zauważyć, że komunikator podkreśla nazwy dni tygodnia, ale także słowo „nie”. Dzieje się tak za sprawą nowej funkcji w aplikacji, którą jest tworzenie planu konwersacji – czytamy na radiozet.pl. Można go założyć zarówno z poziomu opcji rozmowy, gdzie należy kliknąć w „Rozpocznij plan”, jak i samej odbywającej się już konwersacji w Messengerze – czytamy dalej.

Wystarczy w rozmowie wpisać nazwę danego dnia tygodnia np. „wtorek”. Słowo powinno zostać automatycznie podkreślone, a po kliknięciu w nie ma wyświetlić się okno, w którym można zatwierdzić termin spotkania – podaje źródło.

Po jego akceptacji w konwersacji powinien pojawić się plan, a uczestnicy rozmowy mogą wówczas zatwierdzić, czy chcą brać w nim udział – wyjaśnia radiozet.pl.

Messenger podkreśla jednak nie tylko same nazwy dni tygodnia, lecz także ich skróty. Jednym z nich jest słowo „nie”, które aplikacja traktuje jak skrót od „niedzieli” – czytamy. Jak zauważa źródło, po opiniach użytkowników można jednak wnioskować, że to rozwiązanie nie do końca im się podoba. (pk)

Źródło:

radiozet.pl, Facebook: nowa funkcja. Jak stworzyć plan w konwersacji grupowej?, KP, 04.08.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin