.

Dom mody Chanel pozywa użytkownika eBaya. Chce 56 milionów dolarów odszkodowania

dodano: 
17.07.2018
komentarzy: 
0

Dom mody Chanel złożył pozew na 56 mln dolarów przeciwko użytkownikowi eBaya Ryanowi Ladijinskiemu, który – jak podaje portal highsnobiety.com – miał sprzedawać perfumy i kosmetyki do makijażu francuskiej marki. W tym przypadku jednak nie chodzi o handel podróbkami, lecz o to, że Ladijinski nie był autoryzowanym sprzedawcą produktów Chanel.

Jak czytamy, towary, które sprzedawał użytkownik eBaya, były testerami kosmetyków oraz perfum i nigdy nie miały być przeznaczone do sprzedaży. Co więcej – poszczególne produkty były źle opakowane lub nie miały żadnego pudełka. Jak zauważa portal, takie działanie narusza prawo dotyczące znaków towarowych w USA oraz zasady marki Chanel o integralności sprzedawanych produktów.

W pozwie – czytamy – dom mody odnotował 27 przypadków umyślnego naruszenia przez Ryana Ladijinskiego prawa do znaku towarowego. W związku z tym Chanel domaga się od niego odszkodowania w wysokości 56 mln dolarów za naruszenie reputacji marki oraz uniemożliwienia przesiębiorcy dalszej sprzedaży. (jg)

Źródło:

highsnobiety.com, Chanel Files $56 Million Lawsuit Against eBay Seller, Lia McGarrigle, 13.07.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin