.

Donald Trump przekręcił nazwę państwa w Afryce

dodano: 
22.09.2017
komentarzy: 
0

Na początku roku pisaliśmy o wpadce, jaką zaliczył szef MSZ Witold Waszczykowski, który myśląc o państwie San Cristobal y Nieves, powiedział San Escobar. Na te słowa szybko zareagowali internauci oraz przedstawiciele marek.

Teraz podobna historia spotkała prezydenta USA. Donald Trump „wymyślił” nazwę afrykańskiego kraju – informuje bbc.com. Jak czytamy, sytuacja miała miejsce w Nowym Jorku w minioną środę, kiedy przywódca USA jadł lunch z afrykańskimi liderami. Wymieniając osiągnięcia poszczególnych państw, Trump powiedział: „System opieki zdrowotnej w Nambii jest coraz bardziej samowystarczalny”, jednak jak zauważa BBC – taki kraj nie istnieje.

Dalej portal zastanawia się, czy prezydentowi chodziło o Namibię, Zambię czy może Gambię. Na pomyłkę natychmiast zareagowali internauci, pisząc o swoich własnych teoriach na Twitterze. Wśród nich znalazły się: tłumaczenie powstania Nambii przez kontakty seksualne Namibijczyków z Zambijczykami i Gambijczykami, zapewnienia o wizycie w wymyślonym kraju czy pytania o pomysły na nową flagę.


Źródło: screen ze strony twitter.com/elnathan_john


Źródło: screen ze strony bbc.com

Jak czytamy, podczas spotkania był obecny prezydent Namibii, jednak do tej pory nie skomentował on wpadki prezydenta Stanów Zjednoczonych.

(bm)

Źródło:

bbc.com, Where is 'Nambia'? President Trump 'invents' African country, 21.09.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin