.

 

Rzeczniczka rządu podała się do dymisji. Z KPRM odchodzi też doradca wizerunkowy Ewy Kopacz

dodano: 
22.01.2015
komentarzy: 
2

Iwona Sulik, rzeczniczka prasowa w rządzie Ewy Kopacz, podała się do dymisji. Wypowiedzenie złożył też Adam Piechowicz, który od września 2014 roku był głównym doradcą Ewy Kopacz w KPRM.

Biuro prasowe KPRM potwierdziło informację o zrezygnowaniu przez Sulik z funkcji rzecznika rządu, którą objęła we wrześniu 2014 roku. Jak dowiedziało się PRoto.pl, powodem odejścia jest artykuł dziennika Fakt, w którym opisano, że rzeczniczka rządu pracując w gabinecie wówczas marszałek Sejmu Ewy Kopacz, prowadziła szkolenia z występów medialnych dla opozycji.

Z Kancelarii odchodzi także Adam Piechowicz. Wprost w artykule „Pani Zosia Pani Ewy” (10.11.2014) nazwał go PR-owcem szefowej rządu, który „obok rzeczniczki rządu Iwony Sulik i szefowej gabinetu Jolanty Gruszki, należał do najbliższych współpracowników premier Kopacz”. W latach 1991–1993 był posłem na Sejm I kadencji. W przeszłości był także polityk Socjaldemokracji Polskiej (SdPl) i doradzał marszałkowi Sejmu Markowi Borowskiemu. Przed zatrudnieniem w KPRM prowadził własną działalność PR-ową. (mw)

Dudek: rzecznik jak i doradcy szefowej rządu nie popisali się

Annusewicz: rzecznik Kopacz powinien dbać o szczegóły, o które kiedyś dbał Ostachowicz

Labudda: dość szeroko mówi się o tym, że Sulik odgradzała premier od dziennikarzy i innych ośrodków

 

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin