Dziennikarz BBC zwolniony za rasistowski żart z narodzin syna księcia Harry'ego i księżnej Meghan

dodano: 
10.05.2019
komentarzy: 
0

Danny Baker, dziennikarz brytyjskiej stacji BBC, 9 kwietnia 2019 roku został zwolniony z pracy za rasistowski żart z narodzin syna księcia Harry’ego i księżnej Meghan – Archie’ego Harrisona – podaje polsatnews.pl za PAP. Czytamy, że Baker w swoich mediach społecznościowych udostępnił zdjęcie, na którym widać elegancko ubraną parę z szympansem i podpisał je jako „wyjście królewskiego dziecka ze szpitala”.

screenshot

 Źródło: za polsatnews.pl

Wpis Bakera, który miał być porównaniem rodziny królewskiej do zwierząt w cyrku, został odebrany jako rasistowski żart z afroamerykańskich korzeni księżnej Sussex – tłumaczy źródło.

Jak czytamy, po dużej liczbie komentarzy krytykujących dziennikarza, ten postanowił się wytłumaczyć: „to miał być żart o rodzinie królewskiej i zwierzętach cyrkowych w eleganckich ubraniach, ale został zinterpretowany jako o małpach i rasie, więc go słusznie usunąłem”. Baker również przeprosił i uznał swój komentarz za „głupi i bezmyślny”.

screenshot - Danny Baker

Źródło: twitter.com/prodnose

Sytuację skomentował rzecznik BBC, który oświadczył, że wpis Danny’ego Bakera był „poważnym błędem oceny sytuacji” i „jest sprzeczny z wartościami, które chcemy wyrażać jako stacja” – przytacza polsatnews.pl za PAP. Rzecznik dodał także, że „Danny jest świetnym radiowcem, ale nie będzie już dłużej prezentował u nas swojego programu” – czytamy.

Źródło: twitter.com/prodnose

(ak)

Źródło:

polsatnews.com, BBC zwolniło dziennikarza za rasistowski żart z syna księcia Harry'ego i księżnej Meghan, 09.05.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin