wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościDziennikarz szefem promocji powiatu olsztyńskiego

Dziennikarz szefem promocji powiatu olsztyńskiego

Biuro Koordynacji Promocji Powiatu Olsztyńskiego ma nowego kierownika. Został nim Jacek Niedzwiecki były dziennikarz, który przez ponad pięć lat współpracował z Gazetą Olsztyńską.

Nowy szef promocji powiatu pracował dotychczas na stanowisku inspektora w rozwiązanym z końcem 2013 roku Wydziale Informacji, Promocji i Rozwoju olsztyńskiego starostwa. Był odpowiedzialny m.in. za politykę informacyjno-promocyjną powiatu, prowadził miesięcznik Przegląd Warmiński, kreował też nowe imprezy i wydarzenia. Przed rozpoczęciem pracy w starostwie był dziennikarzem, przez ponad pięć lat współpracował z Gazetą Olsztyńską.

Niedzwiecki ma zamiar oprzeć strategię promocyjną na dwóch markach: Warmii i powiecie olsztyńskim, a także na ścisłej współpracy z 12 gminami powiatu i organizacjami pozarządowymi. „Nowym elementem w promocji Warmii będzie zwrócenie uwagi na przebogate dziedzictwo niematerialne Warmii, czyli przekazane nam przez przodków nieuchwytne zjawiska, jak gwara, misteria, obrzędy, czy tradycyjna muzyka, śpiew i umiejętności rękodzielnicze  przekazywane z dziada pradziada” – zdradza Niedzwiecki.  (kg)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj