.

 

Elon Musk przejmuje nick „X” od poprzedniego właściciela

dodano: 
27.07.2023
komentarzy: 
0

Elon Musk zrobił kolejny krok w kierunku przekształcenia Twittera w X, zmieniając nick z @Twitter na @X – podaje mashable.com. Jak czytamy, ta nazwa profilu miała już jednak swojego właściciela. Gene X. Hwang, współzałożyciel firmy Orange Photography, zarejestrował ten nick na platformie ponad 16 lat temu.

Źródło: twitter.com/x

Jak wspomina źródło, Hwang został poinformowany o tym, że nazwa użytkownika zostanie mu zabrana, przez e-mail z adresu support@twitter.com. Nie otrzymał wcześniej żadnej wiadomości od konkretnego pracownika firmy.

Jak pisze źródło, firma Muska miała prawo do przejęcia nicku Gene X. Hwanga. Zgodnie z warunkami korzystania z usług większości firm społecznościowych użytkownicy nie mają praw do określonych nazw. Mimo to niektórzy myśleli, że właściciel Twittera zaoferuje coś Hwangowi – czytamy.

Według mężczyzny firma zaproponowała „alternatywną” nazwę użytkownika: @x12345678998765. Dała mu również możliwość wyboru innego nicku – o ile tylko jest dostępny.

Hwang otrzymał też informację o pewnej rekompensacie pozafinansowej, którą miało być „trochę gadżetów i spotkanie z kierownictwem”. Prawdopodobnie jednak nie skorzysta z oferty spotkania – pisze mashable.com.

Pomimo zamieszania związanego z nickiem, Gene X. Hwang planuje pozostać na platformie znanej obecnie jako X – podaje dalej źródło. (ao)

Źródło:

mashable.com, Elon Musk and company take @x handle from its original user. He got zero dollars for it, 26.07.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin