.

 

Elon Musk obiecuje pomóc osobom, które przez aktywność serwisie X będą mieć problemy w pracy

dodano: 
07.08.2023
komentarzy: 
0

Elon Musk zapowiedział, że serwis X, dawniej funkcjonujący pod nazwą Twitter, pokryje koszty prawne każdemu, kto zostanie niesprawiedliwie potraktowany przez swojego pracodawcę za aktywność na platformie – podaje bbc.com.

Według źródła, właściciel serwisu zachęca użytkowników do informowania o niesprawiedliwym traktowaniu przez pracodawców w związku z publikacją lub polubieniem jakiejś treści w serwisie X. Zapowiada, że zapewni tym osobom pomoc prawną.

Źródło: twitter.com/elonmusk

Jak czytamy, Elon Musk określa siebie jako „absolutystę wolności słowa” i w przeszłości głośno krytykował politykę platformy w zakresie moderowania treści . Gdy Musk nabył Twittera,zapowiedział, że „wolność słowa jest podstawą funkcjonującej demokracji, a Twitter jest miejscem, w którym dyskutuje się o sprawach kluczowych dla przyszłości ludzkości”.

Organizacja Center for Countering Digital Hate (CCDH) przeprowadziła badania, które wykazały, że nienawiść i dezinformacja szybko rozprzestrzeniają się na platformie będącej własnością Muska – czytamy dalej. Z kolei X Corp oskarżyło CCDH o „bezprawne uzyskanie dostępu” do danych firmy – informuje źródło. (af)

Źródło:

bbc. com, Elon Musk says X will fund legal bills if users treated unfairly by bosses, 06.08.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin