.

 

Elon Musk zapowiada wyłączenie funkcji blokowania na X

dodano: 
21.08.2023
komentarzy: 
0

Elon Musk oświadczył, że usunie funkcję blokowania na platformie X, znanej wcześniej jako Twitter – podaje mashable.com.

Odpowiadając na wpis jednego z użytkowników serwisu, Musk napisał: „Blokowanie zostanie usunięte jako funkcja z wyjątkiem wiadomości prywatnych. To nie ma sensu”. Wskazał również, że nadal będzie dostępna opcja wyciszania użytkowników – czytamy.

Jak zauważyło źródło, oświadczenie Muska wzbudziło kontrowersje, nawet wśród osób, które zapłaciły za wersję premium.  „Blokowanie tworzy bezpieczną granicę. Blokuję złośliwych ludzi i spamerów” – napisał jeden z użytkowników serwisu X. „Musiałam zablokować ludzi, którzy próbowali dowiedzieć się, gdzie mieszkam i dowiedzieć się o moich dzieciach” – dodał inny z użytkowników. Co więcej, konto pod nazwą X News Daily, które wspiera działania Muska i korzysta z wersji premium, zamieściło wpis o tym, że „blokowanie odgrywa ważną rolę w zwalczaniu nękania, trolli i spamu” – infromuje źródło. 

Jak czytamy, Elon Musk nie podał powodu możliwego usunięcia opcji blokowania użytkowników. Zdaniem źródła, właściciel X chce zachować zasady wolności słowa na swojej platformie. 

Socialmediatoday.com zwraca z kolei uwagę na fakt, że usunięcie opcji blokowania użytkowników nie będzie tak proste. Jej brak naruszyłby bowiem zarówno wytyczne Apple, jak i Google Play Store. W efekcie, aplikacja platformy X nie byłaby dostępna w tych systemach, co działałoby na jej niekorzyść. (af)

Źródło:

mashable.com. Elon Musk promises to kill block function on X (Twitter), 18.08.2023/ socialmediatoday.com, X Won’t Be Able to Remove its Block Functionality, Despite Elon’s Statements, Andrew Hutchinson, 19.08.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin