.

 

Elon Musk zrywa porozumienie z Twitterem

dodano: 
11.07.2022
komentarzy: 
0

Elon Musk rezygnuje z zakupu Twittera – podaje bloomberg.com. Jak czytamy, od kilku miesięcy miliarder oskarżał firmę o wprowadzanie w błąd co do liczby fałszywych kont, czego kulminacją był list o rozwiązaniu umowy wysłany w piątek 8 lipca 2022 roku.

Przedstawiciele Muska twierdzą w liście, że Twitter „nie przestrzegał swoich zobowiązań”, aby dostarczyć informacji o tym, ile fałszywych kont tak naprawdę obecnych jest w serwisie – pisze źródło.

Zarząd Twittera planuje podjąć kroki prawne w celu wyegzekwowania umowy – czytamy.

Źródło przywołuje słowa Breta Taylora, prezesa zarządu Twittera, który napisał, że „jest przekonany, że zwyciężą w sądzie”.

Porozumienie w sprawie transakcji zostało zawarte pod koniec kwietnia 2022 roku.

Czytaj więcej: Twitter zostanie przejęty przez Elona Muska

Bloomberg.com. podaje, że Twitter zaprzeczył twierdzeniom Muska, który zarzuca, że nie otrzymał wystarczających informacji o liczbie fałszywych kont. Kierownictwo serwisu w czwartek 7 lipca powtórzyło na briefingu, że ich szacunki są dokładne i takie konta stanowią mniej niż 5 proc. użytkowników – czytamy.

Źródło zauważa, że miliarder w liście napisał, że liczba spamowych kont jest znacznie wyższa, ale nie przedstawiał na to żadnych dowodów.

Musk stwierdził także, że Twitter nie działał w normalnym toku pracy, zamroził zatrudnienia, zwolnił starszych liderów i odnotował inne poważne odejścia – czytamy dalej.

Porozumienie miliardera z serwisem zawierało postanowienie, że jeśli transakcja nie dojdzie do skutku, strona łamiąca umowę zapłaci karę w wysokości 1 mld dol. – podaje źródło. (bs)

Czytaj więcej: Elon Musk wycofa się z kupna Twittera?

Źródło:

bloomberg.com, Musk Backs Out of $44 Billion Twitter Deal Over Bot Accounts, 09.07.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin