Ewa Łukomska nowym rzecznikiem wojewody świętokrzyskiego

dodano: 
11.02.2020
komentarzy: 
0

Od 10 lutego 2020 roku Ewa Łukomska obejmuje stanowisko rzecznika prasowego i doradcy wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza. Do jej obowiązków należy kierowanie polityką informacyjną wojewody i kierowanego przez niego urzędu, a także bieżące koordynowanie przekazu na temat realizacji polityki rządowej na szczeblu wojewódzkim. Kieruje ponadto pracą kilkuosobowego biura prasowego. Rzecznikiem poprzedniego wojewody, Agaty Wojtyszek, była Diana Głownia – zakończyła ona pracę wraz z objęciem przez Wojtyszek mandatu posła IX kadencji. Głownia pracuje obecnie w gabinecie politycznym Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Łukomska jest byłą dziennikarką regionalnego medium „Echo Dnia”, gdzie pełniła też funkcję prezenterki w dziale telewizji internetowej. W przeszłości asystowała przy tłumaczeniach i promocji projektów w Fundacji Edukacji i Dialogu Społecznego Pro Civis. Ostatnio pracowała natomiast w firmie doradztwa biznesowego EPRD, gdzie zajmowała się m.in. przygotowywaniem strategii komunikacji projektów międzynarodowych.

Jest absolwentką amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim i filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. (mp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin