.

 

Facebook chce płacić użytkownikom za zgłaszanie nadużyć w zakresie wykorzystywania danych przez aplikacje

dodano: 
13.04.2018
komentarzy: 
0

Facebook uruchomił program o nazwie „Data Abuse Bounty”, w ramach którego chce nagradzać osoby zgłaszające nadużycia w zakresie wykorzystywania danych przez aplikacje działające na platformie społecznościowej – pisze na stronie newsroomu portalu Collin Greene, Head of Product Security Facebooka.

„Zobowiązaliśmy się do uruchomienia tego projektu kilka tygodni temu w ramach naszych działań dotyczących szybszego wykrywania potencjalnych nadużyć w zakresie wykorzystywania informacji o użytkownikach. »Data Abuse Bounty«, zainspirowane istniejącym programem »Bug Bounty«, którego używamy do wykrywania i rozwiązywania problemów związanych z bezpieczeństwem, pomoże nam zidentyfikować naruszenia naszej polityki” – wyjaśnia Green.

Czytaj też: Facebook i ta nieszczęsna prywatność

W ramach programu będą nagradzane osoby, które mają „wiedzę z pierwszej ręki i dowody” na działania, w których aplikacja funkcjonująca na Facebooku zbiera informacje na temat użytkowników i przesyła je innym. Chodzi o przypadki kradzieży danych, ich sprzedaż czy też wykorzystywanie do oszustw bądź wywierania wpływów politycznych. Kwoty, jakimi nagradzane będą osoby, które udowodnią istnienie takich działań w serwisie, mogą sięgać nawet 40 000 dolarów.

Jeśli zgłoszone nadużycia się potwierdzą, to Facebook będzie zamykał aplikacje łamiące regulamin i – jeśli będzie to konieczne – podejmował kroki prawne skierowane przeciwko firmom, które sprzedają lub kupują dane. Wszyscy użytkownicy, których dane zostaną wykorzystane w niewłaściwy sposób, zostaną o tym poinformowani przez serwis.

Więcej na ten temat można przeczytać w newsroomie Facebooka oraz na podstronie poświęconej programowi. (pp)

Czytaj też: The New York Times: Kongres niechętny Markowi Zuckerbergowi

Źródło:

newsroom.fb.com
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin