.

 

Facebook chce zapobiec rozprzestrzenianiu się treści antyszczepionkowych w serwisie

dodano: 
18.02.2019
komentarzy: 
0

Facebook zapowiedział, że zamierza ograniczać lub usuwać treści antyszczepionkowe zamieszczane w serwisie – poinformował portal businessinsider.com. Propozycja taka pojawiła się po tym, jak platforma została skrytykowana za to, że gdy w Stanach Zjednoczonych rozprzestrzeniała się odra, reklamy organizacji antyszczepionkowych w serwisie Zuckerberga kierowano głównie do kobiet w ciąży. Jednocześnie posty o tej tematyce były masowo udostępniane w różnych grupach na Facebooku i negatywnie nastawiały ludzi do szczepienia dzieci – czytamy

Zdaniem przedstawicieli Facebooka, podjęcie takich działań miałoby na celu zwalczanie dezinformacji w sieciach społecznościowych – pisze portal.

Rzecznik Facebooka w rozmowie ze źródłem powiedział, że obecnie platforma szuka również nowych rozwiązań, dzięki którym mogłaby edukować na temat szczepień. Dodał także, że serwis dokłada wszelkich starań, aby informacje, które się w nim pojawiają były rzetelne i użyteczne – podaje źródło. „Usuwamy treści, które naruszają nasze standardy społecznościowe, artykuły o niższej wartości, które wprowadzają w błąd (…). Mamy dużo do poprawienia i dalej będziemy się starać, żeby Facebook dostarczał informacje edukacyjne na tematy tak ważne jak zdrowie” – skomentował.

Nie jest jednak jasne, kiedy platforma planuje rozpocząć wspomniane działania, albo czy już zaczęła to robić – zaznacza źródło.

Businessinsider.com dodaje, że grupy takie jak Rage Against the Vaccine czy The Truth About Vaccines, które działają na Facebooku, łącznie mają ponad 40 tys. członków – czytamy. (pm)

Źródło:

businessinsider.com, Facebook is thinking about removing anti-vaccination content as backlash intensifies over the spread of misinformation on the social network, Meira Gebel, 14.02.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin