.

 

Facebook zastanawia się, co zrobić z fake newsami o COVID-19

dodano: 
29.07.2022
komentarzy: 
0

Jak informuje szef ds. globalnych Mety, Nick Clegg, Facebook rozważa zmianę sposobu, w jaki zajmuje się fałszywymi informacjami na temat pandemii, np. oznaczając wpisy jako nieprawdziwe lub degradując je w rankingu algorytmicznym, zamiast po prostu usuwać je z witryny. Chce dokonać zmiany „teraz, gdy wiele krajów na całym świecie stara się powrócić do normalnego życia" – czytamy w theguardian.com

Aby uniknąć dokonania złego wyboru przy „rozwiązywaniu nieodłącznych napięć między wolną ekspresją a bezpieczeństwem”, Facebook zwrócił się do swojej rady nadzorczej, utworzonej w maju 2020 roku, aby zdecydować, jaka powinna być przyszła polityka moderacji – informuje źródło.

„Zwracamy się o opinię rady nadzorczej na temat tego, czy obecne środki Mety w celu zajęcia się dezinformacją COVID-19 w ramach naszej polityki szkodliwej dezinformacji zdrowotnej nadal są odpowiednie” – mówi Clegg.

W oświadczeniu rada nadzorcza przekazała, że przyjęła wniosek: „Meta musi wysłać zalecenia rady i wstawiać regularne aktualizacje na ten temat przez swój newsroom. Meta musi przedstawić publiczną odpowiedź i działania następcze w ciągu 60 dni od otrzymania naszych zaleceń” – czytamy. 

„Meta pozostaje zaangażowana w zwalczanie dezinformacji na temat COVID-19 i dostarczanie ludziom wiarygodnych informacji" – powiedział Clegg w oświadczeniu. "Ponieważ pandemia ewoluowała, nadszedł właściwy czas, abyśmy zwrócili się do rady nadzorczej w celu rozwiązania problemu fałszywych informacji o koronawirusie, w tym tego, czy działania wprowadzone we wczesnych dniach nadzwyczajnego globalnego kryzysu pozostają właściwym podejściem w nadchodzących miesiącach i latach" – dodaje Clegg, cytowany przez żródło. (zd)

Źródło:

theguardian.com, Facebook considering ending restrictions on Covid misinformation, 29.07.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin