Facebook dodaje nowe funkcje przesyłania wiadomości

dodano: 
07.05.2021
komentarzy: 
0

Facebook prezentuje uaktualnione funkcje przesyłania wiadomości w Messengerze, nowe, tematyczne naklejki i tła czy odpowiedzi wizualne i potwierdzenia odczytu w Instagramie. Dodatkowo mówi również o ulepszonych narzędziach do nagrywania dźwięku oraz odświeżonych funkcjach archiwizacji.

Po pierwsze czytamy, że Instagram oferuje nowe, wizualne odpowiedzi, które pozwolą użytkownikom odpowiadanie na wiadomości prywatne za pomocą innego zdjęcia lub filmu. Oprócz tego pojawią się też potwierdzenia przeczytania wiadomości w Instagram Direct.

Źródło: messengernews.fb.com

Źródło: messengernews.fb.com

Dowiadujemy się również, że Facebook ułatwia korzystanie z wiadomości audio w Messengerze (serwis wyjaśnia, że w Stanach Zjednoczonych odnotował ich wzrost o 20 proc.). Teraz będzie istniała możliwość skorzystania z opcji przez dotknięcie – co ma uprościć nagrywanie dźwięku podczas wykonywania innych czynności (dotychczas wiadomość głosową było można nagrać przez przytrzymanie przycisku).

Dodana zostaje też funkcja „przesuń palcem do archiwum” w Messengerze, aby ułatwić „czyszczenie skrzynki odbiorczej i zarządzanie nią”. Portal informuje, że teraz użytkownicy nie będą musieli ręcznie wyszukiwać zarchiwizowanych rozmowów w telefonie, ponieważ wystarczy, że dotkną swojego zdjęcia profilowego i wybiorą „zarchiwizowane czaty”, które pokażą wszystkie przeniesione do archiwum wątki.

Źródło: messengernews.fb.com

Oprócz tego serwis nawiązuje do zapowiadanych motywów o tematyce Gwiezdnych Wojen w Instagram Direct, które, jak niektórzy spekulowali, mogły być powiązane z niedawnym świętem 4 maja (świętem Gwiezdnych Wojen). Czytamy, że Facebook oficjalnie uruchomił te tła i dodał do nich nowe – Selena: The Series, zapewniając „dostosowywanie ich zarówno na Instagramie, jak i Messengerze”. Dowiadujemy się, że aby aktywować któryś z nich, należy przejść do ustawień czatu i dotknąć opcję „Motyw”.

Źródło: messengernews.fb.com

Ostatnim dodatkiem jest nowy zestaw naklejek na Messengerze i Messengerze Kids, z okazji Miesiąca Dziedzictwa Amerykanów pochodzenia azjatyckiego i wysp Pacyfiku (majowe święto uznania wkładu i wpływu Amerykanów pochodzenia azjatyckiego i mieszkańców wysp Pacyfiku w historię, kulturę i osiągnięcia Stanów Zjednoczonych – przyp. red.). Serwis informuje, że z tej okazji dzieci „mogą odkrywać bogactwo i różnorodność unikalnych tradycji, historii i kultur w krajach wysp Azji i Pacyfiku”, dzięki udostępnionym naklejkom i przewodnikowi.

Źródło: messengernews.fb.com

Źródło: messengernews.fb.com

(kd)

Źródło:

messengernews.fb.com, Star Wars and Selena Chat Themes, Visual Replies in Instagram, Swipe to Archive, Sateesh Kumar Srinivasan, 6.05.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin