Facebook planuje zmienić nazwę

dodano: 
20.10.2021
komentarzy: 
0

Facebook ma w planach zmianę nazwy firmy – donosi theverge.com. Nowa nazwa przedsiębiorstwa może zostać oficjalnie ogłoszona na corocznej konferencji Connect 28 października 2021 roku, nie jest jednak wykluczone, że nazwa zostanie zaprezentowana wcześniej – przypuszcza źródło.

Jak czytamy, działanie to ma zasygnalizować ambicje technologiczne firmy jako całości, a nie ograniczać skojarzenia z nią głównie do jednego portalu społecznościowego. Facebook to tylko jeden z wielu produktów firmy, funkcjonujący m.in. obok Instagrama czy WhatsAppa – przypomina źródło. Rzecznik Facebooka odmówił theverge.com komentarza w tej sprawie – czytamy dalej.

Źródło przytacza wypowiedź Zuckerberga z lipca 2021 roku, gdzie zaznaczył, że firma w najbliższych latach przestanie być postrzegana jako zajmująca się mediami społecznościowymi, ponieważ stanie się firmą metaverse. W Facebooku nad okularami AR pracuje już ponad 10 tys. osób. Zdaniem dyrektora generalnego Facebooka będą one równie popularne jak smartfony.

Czytaj więcej: Facebook zamierza stworzyć w Europie 10 tys. miejsc pracy

Rebranding może być także związany z ostatnimi kontrowersjami wokół zeznań synglistki Frances Haugen i kryzysem wizerunkowym serwisu. Zaufanie publiczne co do sposobu prowadzenia interesów przez Facebooka spada, a organy kontrolne w Stanach Zjednoczonych domagają się kolejnych wyjaśnień – czytamy.

Facebook nie jest pierwszą znaną firmą technologiczną, która zmieniła nazwę w związku z rozszerzaniem zakresu działalności – przypomina źródło. W 2015 roku Google przekształciło się w holding pod nazwą Alphabet, żeby podkreślić, że nie jest wyłącznie wyszukiwarką, ale też firmą produkującą samochody bez kierowców czy technologie medyczne. Snapchat w 2016 roku zmienił natomiast nazwę na Snap Inc. i zaczął określać się mianem „firmy fotograficznej”.

Informator portalu theverge.com powiedział, że nowa nazwa Facebooka jest ściśle strzeżoną tajemnicą i nawet kierownictwo wyższego szczebla nie ma do niej dostępu. Istnieją przypuszczenia, że nazwa może mieć coś wspólnego z Horizon – nieopublikowaną wersją platformy gamingowej VR Facebook-meets-Roblox, którą firma rozwija od kilku lat. (as)

Źródło:

theverge.com, Facebook is planning to rebrand the company with a new name, Alex Heath, 19.10.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin