Facebook Protect w Polsce. Ma zabezpieczyć najaktywniejsze profile i strony

dodano: 
03.12.2021
komentarzy: 
0

Na początku grudnia 2021 roku Facebook poinformował o rozszerzeniu programu zabezpieczeń Facebook Protect na kolejne kraje. Program ten jest przeznaczony do ochrony profili bardziej narażonych na ataki hakerów niż w przypadku przeciętnego użytkownika. Wśród osób i organizacji, którym serwis rekomenduje korzystanie z programu, są konta m.in. obrońców praw człowieka, aktywistów, dziennikarzy czy polityków. Ci użytkownicy otrzymają powiadomienie z prośbą o wyrażenie zgody na konfigurację narzędzia.

Facebook Protect będzie wymagał od wybranych użytkowników włączenia dwuskładnikowego uwierzytelniania, aby chronić ich konta i strony przed zaawansowanymi i uporczywymi próbami ataków. Osoby, które nie zarejestrują się w terminie wskazanym w powiadomieniu, nie będą mogły zalogować się na swoje konto, dopóki nie ukończą procesu rejestracji.

Jak informuje biuro prasowe Facebooka, pilotażowe wprowadzanie programu miało miejsce w Stanach Zjednoczonych w 2019 roku, natomiast jego uruchamianie w Polsce rozpoczęło się w listopadzie 2021 roku.

Źródło:

about.fb.com, Expanding Facebook Protect To More Countries, Nathaniel Gleicher, 2.12.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin