.

Facebook rozpoczął integrację wiadomości na Instagramie i Messengerze

dodano: 
17.08.2020
komentarzy: 
0

Facebook rozpoczął proces integracji prywatnego czatu na Instagramie z komunikatorem Messenger – podaje wersm.com. Dzięki temu użytkownicy będą mogli wysyłać wiadomości między aplikacjami.

O planach połączenia wiadomości na Instagramie i Messengerze informowaliśmy na PRoto.pl już w sierpniu 2019 roku. Teraz ujednolicenie komunikatorów staje się rzeczywistością – przekazuje źródło. Jak czytamy, w sierpniu 2020 roku paru użytkowników – podczas sprawdzania instagramowego prywatnego czatu – otrzymało powiadomienie, że „jest nowy sposób wysyłania wiadomości na Instagramie”. Nowością okazują się „nowy, kolorowy wygląd czatu”, więcej reakcji na wiadomość (w postaci emotikonów) oraz możliwość skomunikowania się ze znajomymi, którzy używają Facebooka – dodaje źródło.

Czytamy, że aktualizacja pojawiła się prawdopodobnie na urządzeniach z systemem iOS i Android. U użytkowników, którzy mogą korzystać już ze zintegrowanych wiadomości, na Instagramie dotychczasowa ikona wiadomości prywatnych (papierowy samolocik) została zastąpiona przez logo Messengera – tłumaczy źródło.

Wersm.com zaznacza jednak, że aktualizacja dotyczy prawdopodobnie jedynie Instagrama – wiadomości między aplikacjami nie można wysyłać podczas korzystania z Facebooka. Jak przypomina źródło, portal społecznościowy zastrzegł już wcześniej, że ujednolicenie czatów będzie wymagało przebudowania całej infrastruktury komunikacyjnej – m.in. ze względu na to, że niektórzy użytkownicy posiadają konto tylko w jednej aplikacji. (ak)

Źródło:

wersm.com, Facebook Begins Unifying Instagram And Messenger Chats, Geoff Desreumaux, 16.08.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin