.

Facebook rozpoczął kampanię poświęconą dezinformacji o COVID-19

dodano: 
11.03.2021
komentarzy: 
0

Facebook we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia i organizacjami fact-checkingowymi rozpoczyna kampanię informacyjną dotyczącą zwalczania dezinformacji o COVID-19. Akcja prowadzona jest pod hasłem „Razem przeciwko dezinformacji na temat szczepionki COVID-19”.

Zobacz też: Pandemia nasiliła medialną dyskusję o postprawdzie

Celem działań jest zwiększanie świadomości na temat zjawiska fake newsów i poprawienie umiejętności weryfikowania informacji i rozpoznawania fałszywych treści. Na Facebooku i Instagramie pojawiają się grafiki z praktycznymi wskazówkami na temat rozpoznawania fake newsów.

Portal będzie zachęcać m.in. do sprawdzania źródła informacji czy kontekstu. „Sprawdź wszystkie treści i kto za nimi stoi, nawet jeśli wydają się mieć podstawy naukowe”, „Sprawdź, jak się z tym czujesz: Fałszywe wiadomości mogą manipulować twoimi uczuciami w celu uzyskania kliknięć” – zachęca Facebook.

Dodatkowo Facebook uruchomił specjalną stronę internetową w języku angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, polskim i tureckim, na której znaleźć można informacje o bieżących działaniach w obszarze walki z dezinformacją i zasadach platformy. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin