.

Facebook serwisem randkowym?

dodano: 
10.05.2018
komentarzy: 
0

Facebook wkrótce może stać się portalem randkowym – podaje businessinsider.com.pl (za PAP), powołując się na słowa Marka Zuckerberga, który na corocznej konferencji F8 zapowiedział, że niebawem do serwisu społecznościowego zostanie wprowadzone narzędzie umożliwiające randkowanie.

„Na Facebooku jest 200 mln osób, które uważają się za singli, więc wyraźnie jest tu coś do zrobienia” – portal cytuje wypowiedź Zuckerberga. W ramach nowej funkcji, na Facebooku ma pojawić się przycisk w kształcie serca, umieszczony w prawym górnym rogu aplikacji, który po kliknięciu automatycznie przenosi użytkownika do jego profilu randkowego – jeśli takowy utworzy – czytamy.

Zdaniem Jamesa Cordwella, analityka w firmie Atlantic Equities, nowa funkcja na Facebooku może sprawić, że serwis społecznościowy będzie realną konkurencją dla istniejących już portali randkowych, np. Tindera czy OkCupid, których właścicielem jest Match Group Inc. – informuje źródło. „Jednak początkowa funkcjonalność wygląda na stosunkowo prostą w porównaniu do funkcji oferowanych przez Match, więc wpływ Facebooka na przestrzeń randkową będzie zależał od tego, jak dobrze zadziała ona w tym obszarze” – businessinsider.com.pl cytuje wypowiedź eksperta.

Jak zauważa portal, już sama informacja o planowanym wprowadzeniu nowej usługi do Facebooka wywołała spadek wartości akcji firm będących operatorami stron oraz aplikacji randkowych. (jg)

Źródło:

businessinsider.com.pl za PAP, Facebook jak portal randkowy. Będzie nowe narzędzie, 02.05.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin