Facebook umożliwia rządom i służbom ratunkowym darmowe korzystanie z Workplace

dodano: 
20.03.2020
komentarzy: 
0

Facebook w związku z pandemią koronawirusa udostępnia narzędzie Workplace w wersji Advanced instytucjom rządowym i służbom ratunkowym. Będą mogły korzystać z niego za darmo przez rok. Serwis chce w ten sposob ułatwić pracę jednostkom niosącym pomoc chorym czy dostarczającym społeczeństwu informacje związane z COVID-19.

Jak czytamy, darmowy Workplace może wesprzeć komunikację w administracji i innych sektorach, w których pracownicy wykonują zadania zdalnie i posługują się narzędziami mobilnymi. Facebook informuje, że jego narzędzie pomaga dzielić się informacjami, uzyskiwać dostęp do aktualności oraz odpowiadać na dynamicznie zmieniającą się sytuację przez rozmowy wideo, grupy, kanały informacyjne, udostępnianie plików czy wiadomości. Serwis podaje także, że z Workplace korzystają m.in. rząd Singapuru, ratusz Oslo czy londyńska straż pożarna.

Czytamy dalej, że z Workplace korzysta obecnie też Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Carey Kyer, kierująca komunikacją wewnętrzną w WHO, tłumaczy, że „Workplace w pełni odpowiada na potrzebę komunikacji i bieżącego kontaktu ze współpracownikami na całym świecie, szczególnie w czasie trwającego kryzysu zdrowia publicznego na międzynarodową skalę”.

Oferta serwisu jest ważna do 30 czerwca 2020 roku. Aplikacje można składać na stronie. (kd)

Źródło:

facebook.com, Supporting emergency services and government organizations during COVID-19, Julien Codorniou
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin