wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościFacebook próbuje uprościć wyłączanie powiadomień

Facebook próbuje uprościć wyłączanie powiadomień

Facebook testuje wyłączanie części powiadomień w aplikacji. Czerwone znaczniki będą się pojawiały jedynie w głównej zakładce, która agreguje informacje na temat aktywności znajomych i innych informacji. Chodzi o ograniczenie natłoku charakterystycznych czerwonych kropek, które mogą odstraszać niektórych od otwierania i przeglądania aplikacji – podaje techcrunch.com.

Testowana możliwość powinna być widoczna w zakładce „Powiadomienia”, którą można znaleźć w sekcji „Ustawienia”. „Kropki powiadomień” (ang. notification dots) pozwolą na dezaktywowanie czerwonych znaczników w zakładkach „Grupy”, „Marketplace” czy „Watch”, które dostępne są z poziomu ekranu głównego. Obecnie można zrobić to w dziale „Ustawienia powiadomień”, lecz wymaga to większej liczby kliknięć.

Portal obecnie testuje nowe rozwiązanie na niewielkiej liczbie użytkowników systemów Android i iOS. Ułatwienie zostanie udostępnione wszystkim, jeśli tylko nie będzie miało negatywnego wpływu na czas korzystania z Facebooka. Uproszczenie procedury wyłączania powiadomień ma być związane z pracą zespołu odpowiedzialnego za tzw. „wellbeing” użytkowników – czytamy. (mp)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj