Facebook uruchamia pokoje audio i podcasty

dodano: 
22.06.2021
komentarzy: 
0

Facebook oficjalnie wprowadza pokoje audio na żywo oraz odtwarzanie podcastów w aplikacji. Funkcje są dostępne w Stanach Zjednoczonych, jednak będą rozszerzane o kolejne kraje.

Zobacz też: Facebook opracowuje pokoje audio

Jak czytamy, pokoje audio na żywo mają umożliwiać „odkrywanie, słuchanie i dołączanie” do rozmów na żywo m.in. z osobami publicznymi czy ekspertami, a do pokojów mogą być zapraszani m.in. znajomi oraz obserwujący. Prowadzący mogą zaprosić prelegentów wcześniej lub w trakcie rozmowy. Funkcja pozwala na maksymalnie 50 mówców, nie ma z kolei ograniczeń co do liczby słuchaczy. Oprócz tego platforma informuje, że w grupach publicznych zarówno członkowie, jak i goście mogą uczestniczyć w spotkaniach, jednak w grupach prywatnych dołączać mogą jedynie członkowie.

Oprócz tego „gospodarze pokoju” mogą wybrać organizację non-profit lub stworzyć zbiórkę pieniędzy podczas rozmowy, a słuchacze i prelegenci bezpośrednio przekazać darowizny na wybrany cel.

Źródło: about.fb.com

Serwis przekazuje także, że osoby korzystające z systemów iOS i Android mogą dołączać pokojów z kanału aktualności i za pośrednictwem powiadomień. Portal dopowiada, że można też zarejestrować się, aby otrzymać przypomnienie, gdy wybrane spotkanie się rozpocznie. Dodatkowo użytkownik może otrzymać powiadomienie, gdy do rozmowy dołączą jego znajomi lub obserwujący. Czytamy także, że w czasie spotkania można skorzystać z opcji włączenia napisów generowanych na żywo, „podniesienia ręki” i zareagowania emotikonem (np. lubię to).

Istnieje również możliwość „okazania uznania dla gospodarza spotkania” przez wysłanie gwiazdy, która „spycha tych słuchaczy do pierwszego rzędu”. Dowiadujemy się, że „pierwszy rząd” to sekcja, która wyróżnia osoby wysyłające gwiazdy, przez co prowadzący mogą ich zauważyć i m.in. wejść z nimi w interakcję. Słuchacze mogą kupować pakiety Stars podczas rozmowy i wysyłać je w dowolnym momencie.

Źródło: about.fb.com

Oprócz tego Facebook oficjalnie wprowadza nowe opcje dla podcastów. Jak czytamy, ma to być „miniodtwarzacz lub odtwarzacz pełnoekranowy” do słuchania w strumieniu. W późniejszym czasie pojawią się też funkcje włączania napisów i możliwość tworzenia i udostępniania krótkich klipów podcastowych – pozwoli to na tworzenie i udostępnianie krótkich fragmentów (mniej niż minutę) podcastów w aplikacji.

Źródło: about.fb.com

(kd)

Źródło:

about.fb.com, Live Audio Rooms and Podcasts on Facebook, Fidji Simo, 21.06.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin