.

 

Facebook uruchomił funkcję wyszukiwania banków krwi

dodano: 
14.06.2019
komentarzy: 
0

Facebook chce ułatwić swoim użytkownikom wyszukiwanie miejsc, gdzie mogliby oddać krew – pisze portal cnn.com. Dlatego też uruchomił nową funkcję, która będzie wskazywać im najbliższe banki krwi oraz wysyłać powiadomienia, w których placówkach zapotrzebowanie na krew jest największe – czytamy. Opcja ta została już wprowadzona w kilku miastach w Stanach Zjednoczonych.

Użytkownik może zarejestrować się jako dawca krwi, a wiadomość o tym widoczna będzie w sekcji „informacje” na jego profilu. Od tego czasu będzie również otrzymywać powiadomienia z centrum krwiodawstwa.

Portal pisze, że narzędzie uruchomiono w lato, ponieważ jest to pora, kiedy dawców jest najmniej.

„Użytkownicy z pięciu miast w Stanach Zjednoczonych zobaczą na samej górze tablicy zawiadomienie z prośbą o zarejestrowanie się jako dawca krwi” – powiedziała Sheryl Sandberg, dyrektorka ds. operacyjnych Facebooka, w rozmowie z cnn.com. Do miast platforma zaliczyła Chicago, Nowy Jork, San Francisco, Baltimore i Waszyngton, jednak ogłosiła, że w nadchodzących miesiącach uruchomi funkcję w całych Stanach Zjednoczonych.

Sandberg dodała, że jeśli w jakiejś placówce w danym mieście zabraknie krwi, to organizacje współpracujące z serwisem, takie jak amerykański Czerwony Krzyż, wyślą o tym powiadomienie do użytkowników znajdujących się w jej pobliżu. Skomentowała również, że wprowadzenie tej funkcji na terenie całego kraju może zmienić system poboru krwi.

Źródło zauważa, że podobna opcja została wprowadzona już w Bangladeszu, Indiach, Pakistanie i Brazylii. W tych państwach łącznie zarejestrowało się ponad 35 milionów dawców krwi – podaje portal.

Cnn.com przypomina również, że w tym roku media społecznościowe podjęły walkę z rozprzestrzeniającą się dezinformacją w sieci dotyczącą zdrowia. Facebook m.in. ograniczył zasięg grup oraz stron antyszczepionkowych, które rozpowszechniały nieprawdziwe informacje na temat szczepień – czytamy. (pm)

Źródło:

cnn.com, Facebook debuts US blood donation tool, its latest public health move, Jacqueline Howard, 12.06.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin