.

 

Facebook usunie nieprawdziwe informacje o szczepionkach przeciwko COVID-19

dodano: 
07.12.2020
komentarzy: 
0

3 grudnia 2020 roku Facebook poinformował, że będzie usuwać nieprawdziwe twierdzenia dotyczące szczepionek przeciwko COVID-19. Są to kolejne działania, które serwis podejmuje, aby ograniczyć dezinformację na ten temat – w listopadzie 2020 roku zapowiedział współpracę z YouTube'em i Twitterem.

Jak czytamy na stronie about.fb.com, w związku z pojawieniem się szczepionek przeciwko koronawirusowi, w nadchodzących tygodniach z Facebooka i Instagrama usuwane będą nieprawdziwe informacje o szczepieniach, które zostały obalone przez ekspertów ds. zdrowia publicznego. Usuwane fałszywe twierdzenia będą dotyczyły np. bezpieczeństwa, skuteczności, składników lub skutków ubocznych szczepionek. Z serwisów znikną także teorie spiskowe, takie jak stwierdzenia, że niektóre populacje są wykorzystywane do testów bez ich zgody.

Facebook zapowiedział, że nie będzie w stanie egzekwować tych zasad „z dnia na dzień”, ponieważ fakty na temat szczepionek przeciwko COVID-19 będą ewoluować. Portal społecznościowy zadeklarował jednak, że będzie regularnie aktualizować listę treści do usunięcia, zgodnie z wytycznymi podmiotów zajmujących się zdrowiem publicznym. Serwis zaznaczył również, że będzie promować wiarygodne źródła informacji w Centrum Informacyjnym o COVID-19.

Jak informowaliśmy na PRoto.pl, w 2020 roku Facebook podjął działania zachęcające do szczepień – m.in. przez uruchomienie kampanii informacyjnej i współpracę globalnymi organizacjami zdrowotnymi. Aby walczyć z dezinformacją na temat zdrowia, serwis przestał także polecać użytkownikom grupy poświęcone tematom zdrowotnym. (ak)

Źródło:

about.fb.com, Removing False Claims About COVID-19 Vaccines, 03.12.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin