Facebook w jeden dzień stracił 37 miliardów dolarów wartości

dodano: 
21.03.2018
komentarzy: 
0

19 marca 2018 roku informowaliśmy, że Facebook ogłosił zawieszenie współpracy z firmą Cambridge Analytica, która zajmuje się analizą danych politycznych. To między innymi z jej usług korzystał sztab wyborczy Donalda Trumpa w czasie wyborów prezydenckich w USA. Informacje mogły posłużyć zespołowi ówczesnego kandydata do mikrotargetowania przekazów. Mogło dojść do zgromadzenia materiałów o 50 milionach osób.

Z tego powodu Facebook ma obecnie problemy. Jak podaje pb.pl za bbc.com, w związku z przeceną akcji serwisu Marka Zuckerberga portal społecznościowy stracił w jeden dzień 37 miliardów dolarów wartości.

„Wieczko czarnej skrzynki praktyk Facebooka zostało otwarte i to co zobaczyliśmy nie jest zbyt ładne” – źródło cytuje wypowiedź Franka Pasquale’a, profesora prawaa na Uniwersytecie Maryland.

Jak pisze autor tekstu Marek Druś, amerykańscy senatorzy: demokratka Amy Klobuchar oraz republikanin John Kennedy chcą, by w sprawie bezpieczeństwa danych przesłuchano Marka Zuckerberga i szefów innych firm technologicznych – czytamy. (pp)

Źródło:

pb.pl, Wartość Facebooka spadła o 37 mld USD, Marek Druś, 20.03.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin