Facebook wprowadza kolejne nowe opcje w transmisjach na żywo

dodano: 
25.06.2020
komentarzy: 
0

Facebook dodaje opcje nakładek graficznych i komentarzy w trakcie transmisji na żywo dla strumieni stacjonarnych – podaje socialmediatoday.com. Nie są one jeszcze dostępne dla wszystkich użytkowników, jednak platforma wprowadza je dla większej liczby twórców – czytamy.

Czytaj też: Facebook dodaje nowe narzędzia do transmisji live

Jak podaje źródło, niektórzy użytkownicy od teraz widzą specjalną kartę „Grafika” w Live Producer, która umożliwia wprowadzanie różnego rodzaju nakładek graficznych do transmisji.

Źródło: socialmediatoday.com

Aktualizacja umożliwia dodawanie paska wiadomości, który przewija się u dołu transmisji, wyróżnianie komentarzy widzów na górze strumienia i uruchamianie ankiety czy wyświetlanie wyników przeglądarki w czasie nadawania – czytamy.

Socialmediatoday.com zauważa, że takie opcje pozwolą na tworzenie bardziej profesjonalnych live’ów na Facebooku oraz podniesienie umiejętności użytkowników w tej dziedzinie, a także zmaksymalizowanie zaangażowania odbiorców.

Czytaj również: Dlaczego wszyscy robią teraz live’y?

Oprócz tego Facebook dodaje również nową opcję „Łącza funkcji” do transmisji na żywo. Może ona zwiększać bezpośrednie łączenie się odbiorców ze strumieniem nadawcy.

Źródło: socialmediatoday.com

Dowiadujemy się, że Facebook odnotował wzrost oglądalności transmisji na żywo o 50 proc. od stycznia 2020 roku, przy czym filmy na żywo również wykazują znacznie większy poziom zaangażowania użytkowników niż w przypadku standardowych filmów.

Nowe opcje powinny pojawić się niedługo u wszystkich korzystających z platformy – zapewnia źródło. (kd)

Źródło:

socialmediatoday.com, Facebook Rolls Out Updates for Live Producer Streaming Platform, Including Graphic Overlays for Broadcasts , Andrew Hutchinson, 24.06.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin