.

Facebook wprowadza tryb profesjonalny dla twórców

dodano: 
09.12.2021
komentarzy: 
0

Na Facebooku pojawi się tryb profesjonalny dla profili. Portal, należący do firmy Meta, chce by twórcy mieli możliwość efektywnej monetyzacji obecności na platformie oraz dostęp do danych, które pomogą im zrozumieć, jakie treści najlepiej sprawdzają się wśród ich społeczności.

Do tej pory takie narzędzia były zarezerwowane tylko dla stron. Twórcy natomiast, szczególnie ci początkujący, korzystali najczęściej z profili osobistych. Teraz, dzięki trybowi profesjonalnemu, twórcy będą mogli w jednym miejscu sprawdzić informacje i wyniki dotyczące postów, odbiorców i całego profilu, a także trendy i zmiany w ujęciu czasowym oraz dostępne narzędzia monetyzacyjne. Serwis zapewnia, że twórcy wciąż będą mieli pełną kontrolę nad tym, kto widzi udostępniane przez nich treści.

Aktualnie nowy tryb jest testowany w Stanach Zjednoczonych, w 2022 roku będzie natomiast dostępny w Polsce.

Facebook zdecydował się także ułatwić kupowanie i wysyłanie gwiazdek. To narzędzie umożliwia twórcom zarabianie na treściach wideo i audio publikowanych w serwisie. Widzowie mogą kupować gwiazdki i wysyłać je do ulubionych twórców, za co ci drudzy otrzymują pieniądze. Dotychczas dawanie gwiazdek było możliwe tylko w wideo na żywo, a teraz portal zaczyna testowanie tej opcji także w innych miejscach, np. w trakcie oglądania wideo w Aktualnościach, w Watch czy Gaming.

Ponadto portal wprowadza sklep z gwiazdkami, w którym użytkownicy będą mogli kupić je, korzystając z Facebook Pay. Sklep będzie dostępny zarówno w wersji mobilnej, jak i komputerowej serwisu. Kupione gwiazdki będą zdeponowane w wirtualnym portfelu, a użytkownik będzie mógł je wykorzystać np. w trakcie oglądania filmów na żywo. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin