.

Facebook wprowadza zakładkę ułatwiającą rekrutację

dodano: 
01.08.2017
komentarzy: 
0

W lutym tego roku pisaliśmy o tym, że Facebook wprowadził w USA i Kandzie nowe funkcje, które miały ułatwiać publikowanie ogłoszeń o pracę i sam proces aplikowania. Strony zyskały wówczas zakładkę „Praca”, w której mogły dodawać ogłoszenia czy monitorować napływające aplikacje.

Businessinsider.com podaje, że serwis Marka Zuckerberga udostępnił swoim użytkownikom nową opcję, która ma pomagać w poszukiwaniu pracy. Portal opublikował krótki poradnik, jak efektywnie z niej korzystać.

Przed przystąpieniem do składania aplikacji o pracę za pośrednictwem Facebooka należy uporządkować swoje prywatne konto i spojrzeć na nie z perspektywy pracodawcy – radzi businessinsider.com. Następnie, aby sprawdzić, czy profil wygląda już tak, jak powinien, można skorzystać z opcji „Wyświetl jako” i zobaczyć, jak widzą go nieznajome osoby – czytamy dalej.

Wyszukiwarka ofert pracy powinna być dostępna w rozwijanej kolumnie „Eksploruj” po lewej stronie news feedu. Wystarczy kliknąć przycisk „Zobacz więcej” i wówczas powinna się wyświetlić etykieta „Praca” – pisze businessinsdier.com. Następnie należy wpisać lokalizację, branżę i oczekiwany wymiar czasu pracy, aby zawęzić obszar poszukiwań. Można skorzystać także z opcji subskrypcji ofert pracy – podaje źródło. Po odnalezieniu interesującej oferty, aby aplikować, wystarczy kliknąć „Aplikuj teraz”. Opis kandydata zostanie wpisany automatycznie na podstawie informacji opublikowanych na profilu na Facebooku danej osoby. Przed wysłaniem będzie można go jednak modyfikować – czytamy. Po wysłaniu aplikacji w Messengerze automatycznie otworzy się wątek konwersacji między użytkownikiem a firmą, do której wysłał swoje zgłoszenie – czytamy dalej.

Businessinsider.com radzi, aby starać się być na bieżąco z ogłoszeniami publikowanymi przez interesujących daną osobę pracodawców. Należy także upewnić się, że użytkownik ma polubioną facebookową stronę należącą do firmy, do której chce aplikować – czytamy.

Socialpress.pl pisze, że zakładka prawdopodobnie nie jest jeszcze dostępna w Polsce i nie pojawiła się dotychczas oficjalna informacja o jej wprowadzeniu. Zdaniem portalu przypuszczalnie może ona być wkrótce dostępna także dla polskich użytkowników. (pk)

Zobacz też: Ogłoszenia o pracę na PRoto.pl

Źródło:

businessinsider.com, Facebook launched its own job search feature — here's how it works, Áine Cain, 27.07.2017; socialpress.pl, Rekrutacja za pomocą Facebooka? Nowa zakładka na portalu, Monika Kuchta, 28.07.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin