FIFA walczy z seksizmem

dodano: 
16.07.2018
komentarzy: 
0

Jak informuje bbc.com, Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej FIFA wydała nakaz, by nadawcy telewizyjni transmitujący mecze ograniczyli pokazywanie atrakcyjnych kobiet na trybunach. Zdaniem Federico Addiechiego, szefa działu organizacji zajmującego się równouprawnieniem, nadmierne skupianie uwagi na pięknych kibicujących kobietach to przejaw seksizmu.

Dalej czytamy, że taka decyzja jest efektem wielu seksistowskich zachowań podczas ostatnich Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej odbywających się w Rosji. Organizacja Fare Network walcząca z dyskryminacją odnotowała ponad 30 przypadków niewłaściwych zachowań wobec kobiet – zarówno podczas meczów, jak i na ulicach rosyjskich miast – pisze źródło.

Co więcej – zauważa portal – agencja fotograficzna Getty Images stworzyła galerię zdjęć zatytułowaną „Najseksowniejsze kibicki mundialu”, w której znajdowały się fotografie bardzo młodych kobiet. Galeria została szybko usunięta, zaś przedstawiciele agencji wydali oświadczenie, w którym przeprosili za całe zajście i zapewnili, że przeprowadzone zostanie w tej sprawie wewnętrzne dochodzenie w firmie.

Federico Addiechi zapewnił, że FIFA współpracuje już z lokalnymi organizacjami i rosyjską policją, by zidentyfikować te osoby, które dopuściły się seksistowskich zachowań wobec kobiet podczas mundialu – czytamy. Jeszcze przed końcem mistrzostw świata udało się odnaleźć paru kibiców, którzy w ramach kary zostali zmuszeni do opuszczenia Rosji krótko przed finałowym meczem. (jg)

Źródło:

bbc.com, World Cup 2018: Fifa warns broadcasters about focusing on women, 11.07.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin