.

 

Film lub serial? Podpowiadamy, co warto obejrzeć [cz. 3]

dodano: 
17.08.2020
komentarzy: 
0

Sezon wakacyjny w pełni, czas więc na nieco luźniejszy temat. W zeszłym roku publikowaliśmy inspiracje książkowe, które spotkały się z dużym zainteresowaniem. Teraz postanowiliśmy zapytać PR-owców o rekomendacje filmów i seriali, które ich zdaniem zasługują na uwagę. Mamy nadzieję, że przydadzą się w letni wieczór czy leniwy weekend! Wątków komunikacyjnych na pewno nie zabraknie.

Polecamy też pierwszą i drugą część filmowych i serialowych rekomendacji. Tym, którzy w wolnym czasie wolą oddać się lekturze, proponujemy także naszą zeszłoroczną listę, która na pewno się nie zdezaktualizowała :)

Paweł Sławski, CEO All Hands Agency

Paweł Sławski

„Tales by Light” – piękny serial dokumentalny o mocy obrazu. W każdym z trzech sezonów znani fotografowie pokazują kulisy swojej pracy w różnych miejscach świata. Inspiruje i zwraca uwagę na problemy społeczne i środowiskowe (np. bieda czy ochrona oceanu). W dzisiejszych czasach przymusowego ograniczenia podróży to pozycja warta obejrzenia.

„Królestwo” – jeśli nie możesz wyjść do lasu, to las w tym filmie przychodzi do Ciebie. Jest to najpiękniejszy film o przyrodzie, który oglądałem. Film zrealizowany jest w całej Europie, a spory wątek również w Polsce (w Puszczy Białowieskiej). Polecam do oglądania z dziećmi, zachwytom nie będzie końca. Polską wersję językową dubbinguje Krystyna Czubówna.

„Abstrakt: Sztuka designu” – inspirujący dokument o mistrzach designu, zrealizowany w bardzo niebanalny sposób. Podglądamy proces twórczy projektantów grafiki użytkowej, samochodów czy butów. Zapadający w pamięć serial o wielkich i kreatywnych umysłach. Po jego obejrzeniu można spojrzeć na pewne przedmioty już z innego punktu widzenia.

Karolina Siudyła, dyrektor zarządzająca MagnifiCo Marketing&PR Consultants

Karolina Siudyła

„Dirty John: The Betty Broderick Story” – Amanda Peet i Christian Slater w serialu „Dirty John: The Betty Broderick Story” tworzą duet doskonały. Chociaż oparta na faktach historia mrozi krew w żyłach, nie da się od niej oderwać wzroku. Opowiada głównie o burzliwym rozwodzie należącej do śmietanki towarzyskiej Betty Broderick, z niewiernym mężem, który aby zatrzymać przy sobie dzieci, ucieka się do bardzo nieczystych zagrywek. Historia, którą żyła cała Ameryka w latach 90., ukazuje, czym jest determinacja i ostateczność w doborze środków. Premiera drugiego sezonu 14 sierpnia.

„Viki Cristina Barcelona” – wielowymiarowość miłości w tym filmie pozwala za każdym razem, gdy się go ogląda, patrzeć na nią z innego punktu widzenia. Woody Allen z jednej strony stawia pomnik kobiecości, z drugiej punktuje zakorzenione w nas stereotypy. Cudowne kreacje Rebecci Hall, Scarlet Johansson, Javiera Bardema i absolutnie doskonałej i przepięknej Penelope Cruz.  I stolica Katalonii w tytule, na ekranie w muzyce. Bardzo letnio, bardzo lekko, choć z refleksją. Za każdym razem.

(ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin