Firmy znów mogą pokazywać swoje praktyki CSR

dodano: 
30.11.2017
komentarzy: 
0

Forum Odpowiedzialnego Biznesu już 16. raz zaprasza firmy do zgłaszania swoich praktyk z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Jak co roku, efektem prac będzie raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Rejestracja zgłoszeń jest bezpłatna.

Firmy mogą rejestrować swoje praktyki do 10 stycznia 2018 roku. Prezentacja wspomnianego raportu odbędzie się podczas 7. Targów CSR 12 kwietnia 2018.

Zgłaszać można nieograniczoną liczbę praktyk nowych i długoletnich. Pierwsze z nich definiowane są jako działania realizowane w 2017 roku, które nie były wymienione w żadnym z dotychczasowych raportów. Długoletnie to takie, które zostały opisane przynajmniej raz i kontynuowano je w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Zgłoszenia zostaną zaklasyfikowane jako wybrane Cele Zrównoważonego Rozwoju (ang. Sustainable Development Goals – SDG) oraz jeden z siedmiu obszarów normy ISO 26000, czyli m.in.: ład organizacyjny, praktyki z zakresu pracy, prawa człowieka, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, czy zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Ostatecznej weryfikacji dokonuje Komitet Merytoryczny złożony z przedstawicieli FOB.

„Po raz szesnasty Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikuje zestawienie społecznie odpowiedzialnych inicjatyw w Polsce. Rosnąca liczba zgłoszonych praktyk oraz firm debiutujących w zestawieniu pozwalają z optymizmem patrzeć na rozwój koncepcji społecznej odpowiedzialności w naszym kraju” – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu korzysta z danych Instytutu Monitorowania Mediów.

(mp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin