FOB prezentuje Mapę Komunikacji CSR

dodano: 
17.06.2014
komentarzy: 
0

Komunikacja przez firmy swojego zaangażowania w kwestie społeczne czy ekologiczne nadal jest dużym wyzwaniem. Często trudno im trafić w wąski obszar pomiędzy zbyt intensywnym chwaleniem się dokonaniami, a nadmierną skromnością. Zdarza się także, że kanały komunikacji nie trafiają w pełni w potrzeby przedsiębiorstwa. W odpowiedzi na te bariery powstała Mapa Komunikacji CSR – kompleksowe narzędzie, będące rezultatem wspólnej pracy Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Partnerów Strategicznych organizacji.

Proces komunikacji działań społecznie odpowiedzialnych firm i ich dobrych praktyk jest szerokim i wieloaspektowym tematem. By uchwycić jego kluczowe aspekty, Partnerzy Strategiczni Programu Partnerstwa wymienili się swoją wiedzą oraz doświadczeniami i stworzyli narzędzie - Mapę Komunikacji CSR. Mogą ją wykorzystać w swojej pracy nie tylko profesjonaliści, ale także osoby i instytucje, które dopiero zaczynają prowadzić działania z zakresu CSR.

„W kontekście komunikacji CSR zadajemy sobie trzy kluczowe pytania: do kogo kierować komunikację, jak dotrzeć do odbiorców i co ma być treścią przekazu. Wraz z Partnerami Strategicznymi FOB - liderami w dziedzinie odpowiedzialnego biznesu, szukaliśmy odpowiedzi jak skutecznie i efektywnie prowadzić komunikację w tym obszarze. W ten sposób powstała Mapa Komunikacji CSR, interaktywna infografika porządkująca wiedzę i wskazująca rozwiązania w postaci konkretnych case-ów, które mogą być inspiracją dla firm” - mówi Magdalena Andrejczuk, menadżerka Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Mapa to przewodnik po komunikacji działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Prezentuje, jak i co komunikować do czterech głównych grup interesariuszy: społeczności lokalnej, partnerów biznesowych/dostawców, pracowników i  klientów, oraz wskazuje narzędzia, które mogą zostać wykorzystane w kontakcie z nimi (np. e-learing, kodeks etyczny i kodeks postępowania, mobilne aplikacje, dialog społeczny). Zawiera również praktyczne wskazówki, o czym warto pamiętać oraz podpowiada, jakie niestandardowe formy komunikacji można wykorzystać w komunikacji CSR.

Mapa została przygotowana w formule infografiki. Korzystając z niej można samemu nauczyć się, jak przygotowywać kampanie CSR, ale również poznać zrealizowane już projekty, ponieważ zawiera przykładowe dobre praktyki i teksty na temat komunikacji. Pod każdą ikonką lub tekstem znajduje się link do przykładu działań, rozwiązań w obszarze komunikacji CSR.

PRoto.pl.jest patronem medialnym Mapy Komunikacji CSR.

Link do mapy

O Mapie Komunikacji CSR

Forum Odpowiedzialnego Biznesu wspólnie z Partnerami Strategicznymi - firmami liderami w zakresie CSR w Polsce przygotowało Mapę Komunikacji CSR. Mapa odpowiada na pytania: jak i co komunikować do czterech głównych grup interesariuszy: społeczności lokalnej, partnerów biznesowych/dostawców, pracowników i klientów. Zawiera również praktyczne wskazówki, o czym warto pamiętać. W formule interaktywnej infografiki zawarte są również dobre praktyki firm i przykłady innowacyjnych rozwiązań w obszarze komunikacji CSR (pod każdą ikonką i tekstem znajduje się link do przykładu działań).

O Programie Partnerstwa

Program Partnerstwa to kompleksowy program współpracy FOB z firmami – liderami odpowiedzialnego biznesu, które poprzez swoje zaangażowanie i działania przyczyniają się do szerzenia idei odpowiedzialnego biznesu w Polsce. Firmy uczestniczące w Programie tworzą swoistą społeczność, ruch promujący odpowiedzialne prowadzenie biznesu. Partnerzy Strategiczni to firmy, które mogą pochwalić się określonym dorobkiem w zakresie odpowiedzialności społecznej biznesu, chcą dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi, a wraz z przystąpieniem do tego grona, zobowiązują się długofalowo wspierać rozwój tej idei w Polsce.

 


CSR - społeczna odpowiedzialność biznesu - sprawdź moduł internetowego kursu PR-u Akademii PRoto

Prowadzą: Mirella Panek-Owsiańska (FOB) oraz Natalia Ćwik

 


 

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin