FOB prezentuje nową mapę praktyk, jakie realizuje biznes w czasie pandemii

dodano: 
12.05.2020
komentarzy: 
0

Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) opublikowało nową interaktywną infografikę pokazującą działania, jakie biznes podejmuje w czasie pandemii. Mapa jest kontynuacją akcji #BiznesReagujeOdpowiedzialnie, której celem jest zaprezentowanie pozytywnych przykładów działań podjętych przez firmy w okresie walki z koronawirusem.

Czytaj także: FOB tworzy mapę społecznego zaangażowania biznesu w okresie pandemii

Podobnie jak w pierwszej edycji mapy, realizowane inicjatywy podzielono na obszary wraz z przyporządkowaniem im dobrych praktyk, poszczególnych firm partnerskich FOB. W infografice uwzględniono kategorie takie jak: funkcjonowanie biznesu, inspiracje i innowacje, służba zdrowia, służby mundurowe, społeczności, szkoły, wolontariat i osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

mapa

„Gotowość niesienia pomocy i dzielenia się kompetencjami przez firmy dotyczy wielu obszarów naszego obecnego życia. Dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację prezentowania działań firm w ramach akcji #BiznesReagujeOdpowiedzialnie. Tylko w tej, kolejnej już mapie jest 38 inicjatyw. Kolejne dobre praktyki dostępne są na portalu odpowiedzialnybiznes.pl w specjalnej sekcji »Biznes w odpowiedzi na COVID-19«. To mnóstwo inspiracji, jak działać i pomagać w tej bezprecedensowej sytuacji, dla sektora prywatnego i nie tylko” – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Interaktywna infografika jest dostępna na stronie. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin