.

FOB tworzy mapę społecznego zaangażowania biznesu w okresie pandemii

dodano: 
25.03.2020
komentarzy: 
0

#BiznesReagujeOdpowiedzialnie – pod takim hasłem Forum Odpowiedzialnego Biznesu prowadzi akcję, której celem jest zaprezentowanie pozytywnych przykładów działań podjętych przez firmy w okresie walki z koronawirusem.

Pod tym hashtagiem FOB zamierza publikować informacje o dobrych praktykach i rozwiązaniach będących odpowiedzią biznesu na sytuację w kraju wywołaną przez pandemię SARS-Cov-2. Akcję rozpoczęto publikacją mapy zaangażowania biznesu w obliczu pandemii. Działania w ramach projektu będą realizowane także na profilach społecznościowych Forum Odpowiedzialnego Biznesu (Facebook, Twitter, Instagram) oraz na portalu odpowiedzialnybiznes.pl.

„Znaleźliśmy się w bezprecedensowej sytuacji. Niezależnie od dalszych scenariuszy, opinie ekspertów, ale i powszechne odczucia są zgodne: ten czas zmieni świat i nasze życie. Nadzieję budzi to, jak wiele widzimy dziś przykładów solidarności, empatii i odpowiedzialności. Zwykłych ludzi, organizacji pomocowych i biznesu. Zarządzanie swoim wpływem na otoczenie i odpowiedzialność za społeczeństwo, w tym za pracowników, dostawców czy partnerów biznesowych, ale także zobowiązaniami wobec najszerszego kręgu interesariuszy, całego społeczeństwa, to dziś najcenniejsza aktywność” – komentuje Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Mapę w z zaszytymi linkami do opisów dobrych praktyk można pobrać na stronie. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin