.

Fundacja Avalon chce walczyć z dyskryminacją osób z niepełnosprawnościami. Ruszyła kampania społeczna

dodano: 
08.05.2023
komentarzy: 
0

Fundacja Avalon ruszyła z kampanią społeczną, której celem jest walką z dyskryminacją osób z niepełnosprawnościami. Twórcy akcji chcą zwrócić uwagę na temat izolacji i wykluczenia społecznego OzN. Główne hasło kampanii to „Niepełnosprawność nas nie ogranicza, dyskryminacja tak!”.

Działania prowadzone będą przez cały maj 2023, czyli Miesiąc Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami. W ramach akcji zaplanowano spot telewizyjny i radiowy, kampanię w mediach społecznościowych oraz w internecie. Powstanie także seria artykułów edukacyjnych napisanych przez ekspertów współpracujących z Fundacją Avalon. Ich tematyka będzie dotykała tematu dyskryminacji OzN na wielu płaszczyznach, w tym w ujęciu prawnym, psychologicznym oraz sytuacji na rynku pracy i zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Od 5 maja 2023 roku na stronie fundacjaavalon.pl/szanuje-nie-dyskryminuje można podpisać deklarację „Szanuję. Nie dyskryminuję”, która zawiera 13 postulatów odwołujących się do poszanowania praw OzN, reprezentacji publicznej, dostępu do edukacji, rozwoju osobistego czy pracy, a także uczestnictwa w życiu społecznym na równych zasadach. Ponadto, do 30 maja 2023 roku trwa zbiórka, z której pozyskane środki Fundacja Avalon przeznaczy na aktywną rehabilitację, walkę z wykluczeniem na rynku pracy, wykluczeniem ekonomicznym oraz wykluczeniem w sferze seksualności, relacji partnerskich i rodzicielstwa OzN.

Bohaterowie kampanii społecznej to 13 osób z niepełnosprawnościami, które na co dzień są beneficjentami działalności Fundacji Avalon. Jak czytamy, wybór postaci nie był przypadkowy. Organizatorzy akcji chcieli pokazać spektrum różnych rodzajów niepełnosprawności, które nie zawsze są widoczne przy pierwszym kontakcie.

Wydarzeniem podsumowującym miesiąc Walki z Dyskryminacją Osób z niepełnosprawnościami będzie piknik, który odbędzie się 28 maja 2023 roku w Parku Szczęśliwickim w Warszawie.

Jak komunikują twórcy kampanii, w Polsce żyje – według różnych statystyk – od 5 do 7 mln osób z niepełnosprawnościami. (bs)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin