.

 

Gazeta.pl: Mariusz Chłopik ma zostać zwolniony z funkcji dyrektora ds. marketingu sportowego PKO BP

dodano: 
30.08.2021
komentarzy: 
0

Z końcem sierpnia 2021 roku ma zostać zlikwidowane biuro banku PKO BP, które zajmowało się dotąd się marketingiem sportowym; zwolniony zostanie także jego dyrektor Mariusz Chłopik – informuje serwis wiadomosci.gazeta.pl. Portal określa Chłopika jako „jednego z najbardziej zaufanych ludzi Morawieckiego”. Dyrektor Biura Ekstraklasy i gamingu w PKO BP Polskim to także osoba odpowiedzialna za działania PR-owe na rzecz premiera i jeden z uczestników „afery mailowej”.

Czytaj też: Dziennikarze wyciszani na konferencji KPRM. Pytali o „aferę mailową”

Jak czytamy, decyzja o likwidacji biura ma być jednym z działań, które osłabią obecnego premiera Mateusza Morawieckiego. Zwolnienie Chłopika ma być efektem działań wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

Źródło podaje, że początkiem opisywanych zmian była rezygnacja Zbigniewa Jagiełły z funkcji prezesa banku PKO. Czytamy, że Jagiełłę zastąpił Jan Emeryk Rościszewski, mniej przychylny Morawieckiemu niż jego poprzednik. Od tego czasu są dyskutowane zmiany kadrowe dotyczące kolejnych osób blisko współpracujących z premierem – dowiadujemy się.
Serwis wiadomosci.gazeta.pl informuje, że Chłopik miał negatywnie wpływać na wizerunek polityków PIS-u przeciwnych premierowi. Były dyrektor ds. marketingu był adresatem niektórych wykradzionych wiadomości związanych z „aferą mailową”. Źródło podaje także, że Chłopik prowadził fanpage Morawieckiego na Facebooku i założył Fundację Inicjatyw Młodzieżowych. Wymienione działania mają świadczyć o silnych powiązaniach z premierem – czytamy dalej.

Źródło pisze, że likwidacja stanowiska Chłopika jest elementem procesu dymisjonowania bliskich współpracowników Morawieckiego. Czytamy, że jedną z osób, które też mogą stracić stanowisko jest Michał Dworczyk – szef KPRM. (ap)

Źródło:

wiadomosci.gazeta.pl, Jeden z najbardziej zaufanych ludzi Morawieckiego - do zwolnienia. Ale celem polowania jest Dworczyk, Jacek Gądek, 30.08.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin