Gdzie Legia Warszawa zalicza wpadkę, tam Korona Kielce korzysta?

dodano: 
28.11.2018
komentarzy: 
2

Klub piłkarski Legia Warszawa wysłał raperowi Tede prezent, w którym znalazła się kurtka z nowej kolekcji z logo zespołu oraz pisemne zaproszenie na mecz z Koroną Kielce, który odbędzie się 1 grudnia 2018 roku w Warszawie. Muzyk opublikował jednak w swoich kanałach społecznościowych fotografię, pod którą krytykuje stołeczny klub piłkarski za treść listu dołączonego do przesyłki.

„Ruszamy z nową kolekcją Legia Lifestyle 18/19. Trochę szkoda tej kurtki dla Ciebie ale... mamy gest! Najlepszą okazją, abyś się w niej pokazał, będzie mecz z Koroną Kielce*” – napisali przedstawiciele klubu w liście dołączonym do paczki. Dopisali też w post scriptum, by raper pokazał wszystkim, że paczka do niego dotarła. Tede odpowiedział w poście: „Rozumiem, że miało być zabawnie i że to taka paralela do »HOT16CHALLENGE« (jednego z utworów rapera – przyp. red.) ale jednak po głębszym zastanowieniu stwierdzam że ten co to napisał to idiota i musi się jeszcze dużo nauczyć”. Post miał ponad 3,5 tys. reakcji na Facebooku, prawie 250 komentarzy i niemal 70 udostępnień.

„To jedna z wielu akcji promocyjnych prowadzonych na bieżąco przez nasz klub” – komentuje na prośbę PRoto.pl Bartosz Zasławski z biura prasowego Legii Warszawa. Jak pisze w przesłanym oświadczeniu, korespondencja związana z nową kolekcją ubrań kierowana była nie tylko do Tedego, lecz także do innych raperów, a konwencja listu wynikała ze specyfiki tej grupy docelowej, która zdaniem Zasławskiego nie stroni od kontrowersji, prowokacji i dystansu do siebie. „Każdy list był spersonalizowany, a jego treść nawiązywała do tekstów utworów wykonywanych przez adresatów, dlatego nie należy oceniać poszczególnych fragmentów bez tego kontekstu. Poza tą jedną sytuacją spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym przyjęciem i zrozumieniem akcji, co bardzo nas cieszy, bo z pewnością nie mieliśmy zamiaru nikogo urazić. Pozdrawiamy Tede i szczerze doceniamy jego umiejętności autopromocyjne” – pisze Zasławski.


Źródło: facebook.com/TDFTEDE

Do sprawy odniosła się w mediach społecznościowych Korona Kielce, czyli rywal Legii w nadchodzącym meczu pierwszego dnia grudnia. „Hej, Tede, widzieliśmy wczorajsze zaproszenie od Legii Warszawa na mecz przeciwko nam i po jego przeczytaniu uznaliśmy, że wyślemy do Ciebie paczkę!” – napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele klubu z Kielc. Do przesyłki zapakowano koszulkę dla muzyka oraz list, w którym napisano: „Zdajemy sobie sprawę, że pozostaniesz wierny stołecznym barwom, ale sam wiesz, że miło czasem zagościć u kielczan – jak za starych, dobrych czasów bywało”. Tede drugiego klubu już nie wyśmiał, a zamiast tego napisał o nim „realtime marketing ninjas”.


Źródło: facebook.com/TDFTEDE

Przesyłkę raperowi wysłał także bukmacher ForBET.

Źródło: facebook.com/TDFTEDE

(mp)

* pisownia oryginalna

Źródło:

Zdjęcie główne: facebook.com/TDFTEDE
komentarzy:
2

Zobacz także...

Telewizja w komunikacie informuje, że kończy współpracę z Legią Warszawa. Klub odpowiada: „nie otrzymaliśmy oficjalnego pisma od zarządu, dlatego to my zrywamy umowę"...

Mikołaj Wójcik był dyrektorem komunikacji od października 2019 roku...

Po zamieszkach na trybunach warszawskiemu klubowi grożą kary od UEFY. Władze Legii wydały oficjalne oświadczenie...

Komentarze

(2)
Dodaj komentarz
28.11.2018
11:59:30
PRoto.pl
(28.11.2018 11:59:30)
@Andrzej, dziękujemy za komentarz. Dodaliśmy o tym wzmiankę w tekście.
28.11.2018
9:20:29
Andrzej
(28.11.2018 9:20:29)
Chyba pominęliście, że jeszcze bukmacher wysłał paczkę do Tedego - i to oni pierwsi dostarczyli list wraz z gadżetami do rapera. To różnica. Korona Kielce wrzuciła tweeta z informacją, że wysyłają do Tedego paczkę.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin