.

Google Maps testuje narzędzie zwiększające bezpieczeństwo

dodano: 
11.06.2019
komentarzy: 
0

Google jest w trakcie testów nowej funkcji w aplikacji mapy, która ma powiadamiać pasażerów taksówek o tym, że samochód zbytnio zboczył z najkorzystniejszego kursu – informuje theverge.com. Aplikacja będzie wysyłać ostrzeżenia w przypadku, gdy kierowca oddali się od wybranej trasy o minimum 500 metrów – czytamy.

Narzędzie zostało zauważone na forum XDA Developers i dostępne jest jedynie w Indiach – dodaje źródło. Opcję można znaleźć w zakładce Stay safer („bądź bezpieczny” – przyp. red.), która pojawia się w aplikacji po wybraniu miejsca docelowego, lecz jeszcze przed włączeniem nawigacji – czytamy dalej.

Nowa funkcja ma pomóc użytkownikom w zachowaniu bezpieczeństwa. Zostaną oni szybko powiadomieni o tym, że kierowca wybiera dłuższą, droższą drogę, co jest szczególnie pomocne w sytuacji, kiedy podróżuje się po nieznanym mieście.

Google nie podało oficjalnej informacji o tym, kiedy narzędzie zostanie oficjalnie udostępnione oraz czy pojawi się również w innych krajach – opisuje theverge.com. (ak)

Źródło:

theverge.com, Google Maps is testing a new safety feature for taxi passengers, Jon Porter, 10.06.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin