Google najpopularniejsze wśród polskich internautów

dodano: 
30.05.2012
komentarzy: 
0

Jak wynika z badania NetTrack przeprowadzonego przez MillwardBrown SMG/KRC, Google jest najpopularniejszym serwisem odwiedzanym przez polskich użytkowników internetu. Facebook został daleko w tyle.

Według danych z badania, z internetu korzysta prawie 56 proc. Polaków. Najczęściej zaglądają oni na stronę google.pl (przez ostatni miesiąc odwiedziło ją 91 proc. ankietowanych). Reszta najpopularniejszych serwisów pozostaje daleko w tyle. Allegro, drugie w zestawieniu, przynajmniej raz w ostatnim miesiącu odwiedziło 66 proc. ankietowanych. Jeszcze rzadziej odwiedzano Facebooka – w badaniu osiągnął on wynik 44 proc.

Google zwyciężyło także w zestawieniu serwisów najlepiej zakorzenionych w świadomości internautów. W badaniu „top of mind” respondenci najczęściej wskazywali właśnie na Google (61 proc. odpowiedzi). Drugie miejsce zajęło Allegro z wynikiem 53 proc., a trzecie – Onet (41 proc.).

Twórcy badania sprawdzili także nawyki polskich internautów. Statystyczny internauta ma dostęp do internetu od przynajmniej 5 lat (55 proc. odpowiedzi), korzysta z niego codziennie lub prawie codziennie (71 proc.), najczęściej w domu (96 proc.). (ks)

 

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin