.

Google pozwany za wyciek danych z serwisu społecznościowego Google+

dodano: 
12.10.2018
komentarzy: 
0

Dwóch użytkowników portalu Google+ złożyło pozew przeciwko firmie Google za wyciek danych z serwisu społecznościowego – podaje businessinsider.com.pl. Matt Matic i Zak Harris oskarżają firmę o nieodpowiednie podejście do spraw bezpieczeństwa. Pozew wpłynął już do sądu w San Francisco – informuje źródło, powołując się na portal Ars Technica.

Mężczyźni zarzucają Google’owi ukrywanie zdiagnozowanego błędu przed opinią publiczną. Twierdzą, że firma złamała kalifornijskie prawo, które ma przeciwdziałać nieuczciwej konkurencji – czytamy.

Według raportu „The Wall Street Journal”, który przywołuje źródło, gigant z Mountain View wiedział o trwającym od trzech lat wycieku danych już w marcu 2018 roku, ale nie przyznał się do nieprawidłowości. Zdaniem Pawła Bednarza, autora tekstu, Google mógł bać się konsekwencji ze strony regulatorów. Firma odpowiedziała jednak, że nie znalazła żadnych dowodów na wykorzystywanie danych użytkowników w nieodpowiedni sposób.

Gigant z Mountian View poinformował ostatnio również, że w ciągu dziesięciu miesięcy zamknie platformę Google+. Kluczowym powodem tej decyzji ma być słabe zainteresowanie portalem. (bm)

Źródło:

businessinsider.com.pl, Użytkownicy Google+ pozywają firmę za wyciek danych, Paweł Bednarz, 10.10.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin