.

 

Google pozywa oszustów za oprogramowanie podszywające się pod chatbota Bard AI

dodano: 
14.11.2023
komentarzy: 
0

Google pozywa grupę oszustów wykorzystujących nazwę chatbota Bard AI do szkodzenia użytkownikom i kradzieży ich poufnych danych – informuje mashable.com. Jak czytamy, radca prawny Google Halimah DeLaine Prado ogłosiła w nowym poście na oficjalnym blogu firmy, że pozew został złożony przeciwko grupie oszustów, którzy nakłaniali użytkowników do pobrania złośliwego oprogramowania przez Facebooka. 

Według Google'a, oskarżeni „stworzyli strony w mediach społecznościowych i wyświetlali reklamy, które zachęcały ludzi do »pobrania« Bard, bezpłatnie dostępnego narzędzia do generowania sztucznej inteligencji, którego nie trzeba pobierać” – czytamy. 

Oszuści wykorzystali logo Google'a, znaki towarowe i nazwy produktów do zrealizowania swojego planu. Reklamy kierowały odbiorców na stronę zbudowaną tak, aby wyglądała na powiązaną z Googlem. Tam odwiedzający byli zachęcani do pobrania oprogramowania potrzebnego do korzystania z Bard, jednak w rzeczywistości pomagało ono oszustom w kradzieży poufnych danych – czytamy. 

Jak twiedzi źródło, mimo, że Google nie zna tożsamości tych oszustów, pozew ma zniechęcić ich do dalszych działań. (ao)

Źródło:

mashable.com, Google sues scammers spreading malware disguised as its Bard AI chatbot, 13.11.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin