.

 

Google testuje nową aplikację Shoelace

dodano: 
22.07.2019
komentarzy: 
0

Google testuje nową aplikację społecznościową o nazwie Shoelace – pisze portal wersm.com. Ma ona pomagać w nawiązywaniu kontaktów w realnym świecie i łączyć osoby o podobnych zainteresowaniach.

Shoelace ma również ułatwić poznawanie nowych ludzi użytkownikom, którzy przeprowadzili się do nowego miasta. Skierowane jest także do tych, którzy chcieliby zaznajomić się z osobami ze swojego bliskiego sąsiedztwa – czytamy.

Użytkownicy będą łączeni m.in. w oparciu o swoje profile w aplikacji, na których będą mogli podzielić się informacjami o sobie, ale także kategorie, które wybiorą w serwisie. Dodatkowo aplikacja na podstawie zainteresowań będzie podsuwać propozycje lokalnych wydarzeń oraz aktywności i wskazywać, kto z okolicy będzie brać w nich udział.

„Całe założenie Shoelace polega na związywaniu internautów ze sobą w oparciu o ich zainteresowania – tak jak związuje się dwie sznurówki na bucie” – tłumaczą twórcy aplikacji.

Źródło: youtube.com/shoelace

Za opracowanie nowej usługi odpowiada zespół Google Area 120. Shoelace jest już dostępne w wersji na systemy Android oraz iOS, chociaż platforma uruchomiła ją jedynie w Nowym Jorku. Korzystać z Shoelace mogą osoby, które posiadają konto w Google'u. (pm)

Źródło:

wersm.com, Google Is Testing ‘Shoelace’ A New Social Networking App, George Carey-Simos, 15.07.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin